Tridsaťročné internáty dostali nový šat. Manželáky v Mlynskej doline by ste už ani nespoznali, pretože z ošarpaných priestorov vznikli izby hodné označenia hotel.

Vysokoškoláci sa radujú nielen z nových okien a fasády, ale aj z krásnych kúpeľní a moderne zariadených izieb. Internáty pre 560 ľudí otvoria už na začiatku júla. Celá rekonštrukcia stála vysokoškolské mestečko 4,3 milióna eur a trvala iba osem mesiacov.

Financovanie obnovy zastrešili internáty z vlastných zdrojov. „Peniaze pochádzajú z činnosti, ako sú reklamné aktivity, ubytovávanie v letných mesiacoch, ďalej ubytovávanie iných ľudí ako študentov a prenajímanie priestorov,“ vysvetlil riaditeľ internátov Róbert Gula. Študenti budú bývať v trojizbových bunkách, kde sa zmestí 5 – 6 ľudí. Kapacita internátu sa zväčšila o 32 izieb, a to vďaka zrušeniu balkónov.

„Zabránime tak fajčeniu nielen na balkónoch, ale vďaka dymovým senzorom aj vo vnútri,“ poznamenal hovorca internátov Peter Šagát. Vymenili všetko od nábytku cez elektroinštaláciu v izbách až po fasádu budovy. Z 80. rokov zostal iba skelet budovy. Ceny ubytovania ešte nie sú známe, no študenti sa už na nové izby tešia. Vedenie plánuje zmodernizovať aj výškový blok Šturák.

Interiér plný farieb

“Vynovenému internátu by som dal štyri hviezdičky. Hlavné je, že je to nové a že to bolo financované z vlastných zdrojov. Vyzerá to dobre, lepšie ako moja izba doma. Interiér je farebný a žiarivý a myslím si, že je zaujímavý. Študenti sa sem budú hrnúť a ja sám by som tu chcel bývať. Snáď sa budú ostatní správať k interiéru s úctou,” zhodnotil študent Maroš (21).

 

Na čo sa študenti môžu tešiť

– pohodlné postele

– množstvo skríň a skriniek

– písacie stoly a stoličky

– sporák, drez a kuchynská linka

– sprcha a vaňa

– dve umývadlá

– vešiasková stena

Hniloba a špina sú definitívne preč

      
Autor: Čas.sk
https://www.cas.sk/clanok/351244/internaty-v-mlynskej-doline-sa-zmenili-na-nepoznanie-maros-otvoril-dvere-od-izby-nechcel-uz-odtial-odist/