Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This udalosť has passed.

Univerzitný stromček prianí aj v Mlynskej doline

9.12.2018 - 22.12.2018

Projekt „Univerzitný stromček prianí“ je charitatívny projekt študentov a absolventov Univerzity Komenského, ktorý sa tohto roku organizuje už po štvrtý krát. Tentokrát sa nám podarilo vyzbierať okolo 400 prianí, ktoré budú mať možnosť plniť študenti, zamestnanci, ale aj absolventi a všetci ľudia ochotní pomôcť.

Každý rok sa nám podarí osloviť nové zariadenie a tým pádom nám prianí pribúda. Aby sa náhodou nestalo, že nejaké prianie zostane nesplnené, rozšírili sme platformu darcov (nie je úplne nutné byť študentom alebo zamestnancom univerzity) a to vďaka novej forme prihlasovania cez webovú stránku www.anonymnyanjel.sk Prihlasovanie funguje na rovnakom princípe ako po minulé roky – načítaním QR kódu alebo zadaním písmenkového kódu sa darca dostane k prianiu a po zadaní e-mailovej adresy sú mu odoslané bližšie údaje pre úspešné splnenie priania.

Väčšina prianí je momentálne rozvešaná na 11 stromčekoch z toho sú dva v Mlynskej doline. Ostatné priania, ktoré nám boli neskoro odovzdané nahrávame do systému, ktoré následne vytvoria online zoznam prianí, ktoré budú voľne dostupné pre širšiu verejnosť. Nezaregistrované priania zo stromčekov sa 14.12. tiež sprístupnia online. Myslím si, že študenti a zamestnanci budú mať dosť času na to aby si prianie vybrali priamo zo stromčeka a takto predídeme tomu aby nezostalo ani jedno nesplnené priania. Samozrejme online zoznam môžu využiť aj oni.

Po minuloročnom vzore sme vytvorili možnosť hromadného zberu darčekov a to v Univerzitnom Kultúrnom Centre v Mlynskej doline a v Informačnom centre UK na Šafárikovom námestí. Oceňujú to niektorý darcovia ale aj zariadenia, ktoré chcú aby si napríklad deti našli darčeky pod stromčekom.

Tento rok sa do projektu zapojilo 7 zariadení: Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých, Krízové stredisko Dúha, Bezpečný ženský dom Dúha, Ubytovňa Kopčany, Ubytovňa Fortuna- Fortunáčik, Domec o.z. Vagus a o.z. STOPA Slovensko.

Častými prianiami sú zimné oblečenie, topánky, hračky, kozmetika, pracie potreby ale aj spoločnosť na prechádzku či čítanie knižky. Nájdu sa dokonca aj takí, čo by si želali radšej obdarovať iných alebo svoj darček darovať aby tak vyčarovali niekomu úsmev na tvári.

Začiatok:
9.12.2018
Koniec:
22.12.2018